loza14 - Personal

loza14

Personal

36 posts

Latest Posts by loza14

loza14
7 years ago
Completely Forgot To Post My Last Dutch Certificate. In Theory It’s C1.1, First Half Of C1. In Practice

Completely forgot to post my last Dutch certificate. In theory it’s C1.1, first half of C1. In practice it’s still B2. But I really enjoyed the course (thanks to my teacher, Celine), and, I must admit, I am quite proud of the results. 


Tags
loza14
7 years ago
Перша книга в 2018-му році - Дмитро Корчинський ‘Сяючий шлях’.
Перша книга в 2018-му році - Дмитро Корчинський ‘Сяючий шлях’.

Перша книга в 2018-му році - Дмитро Корчинський ‘Сяючий шлях’. Я є давнім фанатом творчості Дмитра Олександровича тому не дивно що я в дикому захопленні від його нового роману. Як на мене Корчинський взагалі є одним з найбільш недооцінених літераторів сьогодення, не розумію чого так. Можливо надто багато людей сприймають його творчість занадто буквально і беруть все шо він говорить дуже близко до серця - але не варто так робити. Це шкідливо для психіки і фізичного здоров’я. Я думаю його треба сприймати як потік чистого мистецтва, водночас трохи критично та іронічно. 

Отже в романі ви побачите все те саме що Корчинський говорив завжди, але вустами головних героїв гостросюжетного бойовика. Це українське “Кримінальне чтиво”, “Відчайдушний”, “Великий куш” - тобто все найкраще що є у Квентіна Тарантіно, Гая Річі, Роберта Родріґеса, але помножене на українську революційну філософію. На жаль не знаю більше прикладів такої творчості в літературі, навіть зарубіжній, бо бойовик Корчинського - глибоко філософський і інтелектуальний. Це не детектив і не пригодницький роман, а філософські роздуми про Бога, сенс життя, гроші, Україну і все таке. 

Отже раджу почитати цей роман всім тим хто цікавиться хорошою і якісною інтелектуальною літературою, а також українськими суспільно-політичними рухами 90-х і 2000-х років. Без глибокого знання контексту сприймати його буде досить складно. Можливо все ж ознайомлюватися з творчістю треба з моєю улюбленою “Війна у натовпі”. 


Tags
loza14
7 years ago
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати
Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати

Часто питають, які мої улюблені твори/автори, вирішив зібрати тут докупи щоб не забулося. Основним критерієм для мене є бажання взяти і читати/листати цю книгу ще і ще. Більшість з них перечитував не раз і зачитував до дірок. Звісно, включив сюди лише художню літературу. Пишу мовою, якою читав. Список звісно ж, буде ще розширюватися. 

Володимир Єшкілєв  - ‘Адепт, Або сходження Олексія Склавіна до Трьох імен’ (+Олег Гуцуляк) . В принципі ще буду читати інші твори, наприклад `Усі кути трикутника` теж вартий уваги. 

Валерій Шевчук - ‘Птахи з невидимого острова’, ‘Сповідь’, ‘Мор’, ‘ На полі смиреному’, ‘Срібне молоко’, ‘Три листки за вікном’, ‘Око Прірви’, ‘ У череві апокаліптичного звіра’, ‘Початок жаху’. Точно не пам’ятаю чи читав ще інші його готичні романи. 

Дмитро Корчинський - ‘Війна у натовпі‘, ‘Сяючий шлях‘, всі інші короткі і довгі твори.

Эрих Мария Ремарк - ‘Три товарища‘, ‘На Западном фронте без перемен‘, ‘Чёрный обелиск’, ‘Время жить и время умирать‘. В принципі читав інші точно не пам’ятаю. Більшість Ремарка прочитав ще в школі, мене тоді дуже вразило, але, наприклад, ‘Время жить ...’ прочитав три роки тому і далі був у захваті. 

Михаил Булгаков - ‘Мастер и Маргарита’, читав пару інших, не вражений. 

... оновлюється


Tags
loza14
7 years ago

Прочитане в 2018-му році

1. 📱 Дмитро Корчинський - ‘Сяючий шлях’, укр (+++) враження 2. 📱 Geoffrey A. Moore - 'Crossing the Chasm’, 3rd ed., eng (+)

(in progress, 15/18) 📱 James Joyce - ‘Ulysses’, eng (+) (in progress) 🎧 Chris Guillebeau - ‘The $100 Startup’, eng


Tags
loza14
7 years ago

До прочитання найближчим часом

1. David Gage -  ' The Partnership Charter’, eng 2. Іван Гоменюк - ‘Провісники Другої світової’, укр


Tags
loza14
7 years ago
Починав читати “Інтернат” досить скептично налаштованим.

Починав читати “Інтернат” досить скептично налаштованим. По-перше нині видається досить багато низькопробної літератури про Війну на Сході, деяку з якої я, нажаль, випадково прочитав. По-друге я досить скептично ставлюся до СучУкрЛіту, і не без причин. 

Виходячи з цього я був дуже і дуже приємно вражений цим романом. На жаль я досі не читав прози Жадана, але тепер однозначно прочитаю, можливо навіть все. 

Що вдалося Жадану? Насправді дуже важко напевне написати щось вартісне про події, які досі не закінчилися. Коли досі не до кінця зрозумілі деякі нюанси, деякі події, деякі дійові особи. На жаль багато авторів беруться, маючи доступ до дуже обмеженого масиву інформації формувати цілісну картину подій на Сході. Але незрозуміло, для чого? Якраз Жадан дуже вдало НЕ БЕРЕТЬСЯ такого робити. Події в романі насправді описують всього три дні. Так, там є багато спогадів і роздумів, але насправді це всього три дні з життя всього однієї родини. Не буду писати тут деталей щоб не спойлерити для тих хто ще збирається прочитати. 

Найбільше мені сподобалася досить тонка, але, водночас, дуже очевидна лінія яка проходить через весь роман. Лінія, яка пояснює все. Я б сказав, розкриває менталітет Донбасу і пояснює, може не всі причини конфлікту на Сході, проте головну їх частину точно. 

Ну і написаний роман досить гарною мовою. Неймовірні за своєю глибиною діалоги (дуже тонко пов’язані з вищезгаданою лінією), захопливий сюжет. Мушу додати трошки критики: як на мене трошки змазаний кінець (хоча тим не менше хороший), занадто розтягнуті різноманітні описи пейсажів і ліричні відступи (хоча я просто не дуже люблю їх читати взагалі, особливо якщо їх смислова нагрузка мінімальна), і останнє - я прихильник того щоб всі діалоги і цитати в літературі давалися мовою оригіналу, незалежно від того, якою мовою книга написана. В даному випадку я читав книгу українською, хоча діалоги в більшості, напевне, велися російською. Це було підкреслено лише в окремих випадках і, насправді, не зовсім зрозуміло якою мовою були інші діалоги. Як на мене якби діалоги були в мові оригіналу це додало би значно більшої глибини образам, особливо якщо підкреслювати акценти і тому подібне. Власне, як Война і Мір - сторінки французького тексту зі зносками - хто не знає французької - читає переклад, але атмосфера передана шикарно. Але це не применшує мого позитивного враження від “Інтернату”. 

Загалом раджу роман всім хто цікавиться хорошою українською літературою. Думаю роман буде цікавий і закордонному читачу (сподіваюся в перекладах будуть необхідні історичні довідки). Не шукайте тут зради чи перемоги, їх тут немає. Ну і останнє (spoiler alert!!!) в романі, якщо я не помиляюся, жодного разу не зустрічається слово “Україна”. Втім, як і “Росія”. Але це лише ще більше підкреслює ту Лінію. Висновки робити Вам, свої я вже зробив. 


Tags
loza14
7 years ago

Смуток Бельгії

image

Дочитав невеликий такий том (на майже 900 сторінок) бельгійського нідерландськомовного письменника Гюго Клауса. 

На жаль, ні авторі, ні описані в книзі події невідомі українському читачу. Довелося створити коротеньку сторінку в Вікіпедії як про самого Гюго Клауса так і про його magnum opus. 

Отже в творі описується життя у маленькому містечку Валле (нині передмістя Кортрайка, Kortrijk) у Західній Фландрії під час Другої Світової Війни очима хлопчика Луї. Його батько - активіст фламандського націоналістичого руху, який щойно виник на початку ХХ століття і досить неочікувано стикнувся з окупацією Бельгії Третім Рейхом. 

Здавалося б що треба було фламандським націоналістам? Вони ж ніби мали свою державність у ідеальній (з точки зору українця) дво(три?)мовній країні - Бельгії. Але насправді історія цього народу не така проста. Після величного періоду в Середні Віки фламандці опинилися під завуальованим культурним гнітом величезного південного сусіда - Франції. Фламандська мова і культура вважається селюцькою, вся буржуазія, аристократії та інтелігенція користується французькою, навчання у школах, сесії Парламенту - все відбувається французькою (нічого не нагадує?). 

Насправді книжца не про ці події, це невелика передісторія яка важлива для розуміння звідки взявся фламандський націоналістичний рух і яка була його мета. Але чекайте, яка була його мета? І ось ми і підійшли до найбільшої проблеми з якою стикнулися фламандська націоналісти під час війни - чого ми хочемо? Незалежної малесенької Фландрії яку може розтоптати будь-хто? Автономії у федеративній Бельгії під тиском франкомовної частини, як було вже 100 років? Об’єднання з північними сусідами-протестантами (фламандці - католики) у Великі Нідерланди? А північних сусідів хтось питав? Чи, може, об’єднання з братнім германським народом, який встановлює Новий Порядок у Європі? 

Всі ці події відбуваються на тлі становлення хлопчика Луї, який змалку схильний до творчості. Потік фантазій Луї часто важко відрізнити від реальності, деякі речі так і залишаються існувати у його фантазіях, які все ж постійно виливаються у реальні події - міфічні злостивці. ангел-охоронець Голст, фатальна Лаура, його друзі-Апостоли. 

Загалом, книга, як і можна здогадатися з її назви, досить сумна, хоч і не позбавлена іронічного гумору. Назва книжки досить часто обігрується в тексті. Хоча роман досить важкий читається легко і захопливо, можливо через те що він, особливо друга частина робитий на коротенькі розділи, короткі історії в які потрапляє Луї. 

Пару слів варто сказати про хороший переклад Наталії Карпенко. Дійсно давно такого якісного перекладу не зустрічав. Класно обіграно гру слів та мови, адже текст написано т.зв. “красною фламандською”, літературною фламандською, проте герої в більшості вживають діалекти, при чому різних частин Фландрії. Все це змішане з багатьма французькоми та німецькими виразами. Переважна більшість незрозумілих моментів для українського читача пояснена перекладачкою у примітках (деякі речі щоправда чомусь пропущені, але то таке). 

Загалом Темпора провела дуже хорошу і сміливу роботу, видавши книгу з пласту літератури настільки невідомого в Україні. Рекомендував би книжку до прочитання всім хто цікавиться чимось нестандартним чи нетиповим у літературі ХХ століття, всім хто цікавиться Другою Світовою Війною і особистими історіями з неї, а також українцям, які проживають у Фландрії для кращого розуміння не такої простої, як здавалося б на перший погляд, історії цього маленького народу. 


Tags
loza14
8 years ago
B2 Of Dutch Is Done Now! Looking Forward To Starting C1 Course In September. 

B2 of Dutch is done now! Looking forward to starting C1 course in September. 


Tags
loza14
8 years ago
Не так давно п. Сергій Осачук поширив посилання на австрійський

Не так давно п. Сергій Осачук поширив посилання на австрійський архів де можна знайти матеріали про учасників Великої Війни. 

Оскільки мій прадід Іван Гнип (уродженець с. Вікно, раніше Кіцманського повіту а нині Заставнівський район) брав участь у тій війні я, завжди мріяв знайти задокументовані деталі. Я знав лише загальну історію про те що він воював (правда була інформація що це був 41-ий піхотний полк, якому був пам’ятник у Чернівці, відомий як “Чорний орел”), і був чи не в першому бою взятий в полон росіянами і перебував там чи не до кінця війни. 

І ось я знайшов згадку в цьому архіві в газеті за 11 травня 1915 р.! Вся інформація сходиться село, ім’я (Гнип/Гнеп то нормальна варіація як на той час), рік народження, все, окрім полку, що цілком можливо. Я все-одно не був упевнений в номері полку. Можна буде ще пошукати списки військовослужбовців по полкам щоб точно впевнитися в тому. Але архів працює і там можна шукати щось! 

PS Розшифровка і переклад українською запису: Гнеп Іван, резервіст-піхотинець, піхотний полк №24, 2-а рота, Буковина, Кіцмань, Вікно, 1881, війсковополонений (Інсар, Пензенська губернія, Росія). 


Tags
loza14
8 years ago
Another Level Of Dutch Achieved (Niveau 8). Still Vantage Mondeling To Be Done To Get B2.  

Another level of Dutch achieved (Niveau 8). Still Vantage mondeling to be done to get B2.  


Tags
loza14
8 years ago

Прочитане у 2017-му

1. 📱 Говард Лавкрафт, рус:  1.1 ‘Холод’  1.2 ‘Память’  1.3 ‘Кошки города Ультар’  1.4 ‘Последний лорд Нортам’ 2. 📱 Говард Лавкрафт -  'Вне времени’, рус 3. 📱 Гарпер Лі - ‘Убити пересмішника’, укр (+) 4. 📚 Шерил Сендберґ - ‘Включайся’, укр 5. 📚 Денієл Кіз - ‘ Квіти для Елджернона’, укр (+) 6. 📚 Ешлі Венс - ‘ Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє’, укр (+) 7. 📱 Ернст Юнґер - ‘ На Мармурових скелях ’, укр 8. 🎧 Chris Anderson - ‘Free: The Future of a Radical Price’, eng (+) - audiobook 9. 📱 Эдгар Аллан По, рус:  9.1 ‘Три воскресенья на одной недели’  9.2 ‘Трагическое положение. Коса времени’  9.3 'Маска красной смерти‘  9.4 'Надувательство как точная наука‘ 10. 📱 Дахіґґ Чарлз - ‘Сила звички’, укр (+) 11. 📱 Douglas Adams - ‘The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy’, eng 12. 📱 Эрих Мария Ремарк  - ‘Станция на горизонте ‘, рус 13. 📚 Саймон Сінек - ‘Почни з Чому’, укр (-) 14. 📚 Андрій Тужиков - ‘Ще одна цегла в стіні’, укр 15. 📱 Микола Хвильвоий - ‘Я (Романтика)’, укр (+) 16. 📱 Eric Ries - ‘The Lean Startup’, eng (+) 17. 📱 Юкіо Місіма - ‘Сповідь маски’, укр 18. 📱 Brad Stone - ‘The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon’, eng (+) 19. 📱 Brad Feld, Jason Mendelson - ‘Venture Deals’, eng (+) 20. 📚 Гюго Клаус - 'Смуток Бельгії', укр (+), враження 21. 📱 Daniel H. Pink - ‘To Sell Is Human: The Surprising Truth About Moving Others’, eng (+) 22. 📚 Павло Скоропадський - ‘Спогади: кінець 1917 - грудень 2018’, рус. 23. 🎧 Nassim Nicholas Taleb - The Black Swan: The Impact of the Highly Improbable’, eng - audiobook (+) 24. 📱 Роберт Саттон - ‘Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях’, укр (+) 25. 📱 George Orwell - ‘Homage to Catalonia’, eng, (+) 26. 📱 Тарас Прохасько - ‘НепрОсті’, укр 27. 📚 Димитрій Вергюлст - ‘Кепські справи’, укр (+) 28. 📱 Carl Sagan - ‘Pale Blue Dot’ (+) 29.  📚 Середницький Ярослав - ‘Павло Шандрук. Перша світова війна і три російсько-українські війни’, укр 30. 📱 Андрей Курков - ‘Пикник на льду’, рус 31. 📚 Сергій Жадан - ‘Інтернат’, укр (++), враження 32. 📱 Маркес Габриэль Гарсия - ‘Сиеста во вторник’, рус

(в процесі)  📱 Дмитро Корчинський - ‘Сяючий шлях’, укр (+) (in progress) 📱 Geoffrey A. Moore - 'Crossing the Chasm’, 3rd ed., eng (+) (in progress, 15/18) 📱 James Joyce - ‘Ulysses’, eng (+)  (in progress) 🎧 Chris Guillebeau - ‘The $100 Startup’, eng

Примітки:

курсивом 📱 виділені книги прочитані на читалці Amazon Kindle Paperwhite 2016.  

деякі твори об’єднані під одним номером через їх малий розмір.

+/- означає рекомендую/не рекомендую


Tags
loza14
8 years ago

Чим я займаюся у вільний час ч.2 / What I do in my spare time v.2

Чим я займаюся у вільний час ч.2 / What I Do In My Spare Time V.2
Чим я займаюся у вільний час ч.2 / What I Do In My Spare Time V.2
Чим я займаюся у вільний час ч.2 / What I Do In My Spare Time V.2

Один із моїх проектів. Поки що це машинка з Lego керована по Wi-Fi. Оновлення порівняно  цим постом.

Специфікації / Specs:

Car: Lego studless 2x4WD Front steering Rear differential Working lifting up/down 2 DIY DC motors 2 hobby servos Ultrasonic distance sensor  HC-SR04 (not operational now) L298N Dual full-brige driver 9V power supply (to be replaces with 9V rechargeable battery) DC-DC converter Vin, 5V, 3.3V Arduino Pro Mini (ATmega328P 5V) 0.96" I2C 128X64 OLED Display Module Esp8266-01

Remote Control: Arduino Mega2560 Esp8266-12E Shield 2.4" TFT LCD Touch Screen Display Shield Joystick

Загалом система звісно виглядає занадто замудреною але справа в тому що я по ходу справи розбираюся з різними елементами. Наприкла “Пульт” явно виглядає лишнім, але його я використовую для відпрацювання роботи тачскріна а також саме з нього я почав бавитися з Wi-Fi модулем Esp8266. В ідеалі треба буде розробити або окремий додаток або спробую перейти на Blynk.

З реалізацією зв’язку між двома Esp8266  через Wi-Fi я, звісно добряче награвся, як і з зв’язком кожної з ним з Arduino. Власне, встановити зв’язок не так складно але зробити його миттєвим і надійним виявилося не просто.

Загалом схема така: сигнал з джойстика і з тачскріну обробляється на Mega2560 і одним рядком з ключовими словами, черезе серійне з’єднання надсилається на Esp8266-12E. Останній працює як сервер і викладає String на сторінку за певною IP-адресою. Esp8266-01 з машинки підключається як клієнт до севера, завантажує String з даними, передає його через серійне з’єднання до Pro Mini. Pro Mini отримає String, аналізує його, розбирає всі параметри і керує драйвером L298N, серво моторами, LED-ами (при чому задні чотири LED живляться від 9В і включаються транзистором). Для відладки всі параметри виводяться на OLED дисплей.. Для живлення машинки планую встановити “крону” на 9В, поки що живиться шнуром від зовнішнього блока з окремими DC_DC конвертером на 3.3В, 5В і Vin.

В планах напхати ще сенсорів на машинку і певною мірою автоматизувати. Це ж має бути робот а не просто радіокерована машинка. Власне з самого початку ультразвуковий дальномір був встановлений на сервомоторі щоб можна було сканувати в певному радіусі. Найближчим завданням буде розібратися з можливістю відправляти дані з машинки на сервер. Поки не зовсім собі уявляю як можна це реалізувати, оскільки бракує знань про те як функціонують мережі. Ну і окрім того треба буде потроху позбуватися лишніх дротів, збирати їх докупи і потроху оптимізувати зовнішній вигляд.


Tags
loza14
8 years ago
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував
Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував

Недавно читав про закинуті радяські об’єкти і згадував про місце де проходив практику в часі навчання. Думав шо в мене не збереглося ніяких фоток але зовсім випадково знайшов декілька. На жаль всієї атмосфери кількома знімками на телефон не передати, але там таке відчуття що надворі досі 1986-ий рік.

ЦКБ “Ритм” завод Кварц, Чернівці, 2009 рік. 


Tags
loza14
8 years ago
Чим я займаюся в вільний час, або безіменний робот версія

Чим я займаюся в вільний час, або безіменний робот версія 0.9.

LEGO+Arduino Pro Mini + L298N + OLED + 2xServo + joystick + Laser pointer + :HC-SR04 + ...

В планах зробити це керованим дистанційно через WiFi (за допомогою ESP8266-01) і авторежим.  


Tags
loza14
9 years ago

Прочитане в 2015-му році (неповний список)

1. 📱 Мейсон Роберт - ‘Цыпленок и ястреб’, рус (в браузері)  2. 📚 Зірка Мензатюк - ‘Як я руйнувала імперію’, укр 3. 📚 Софія Андрухович - ‘Фелікс Австрія’, укр 4. 📚 Валерій Бобрович - ‘Щоденник сотника Устима’, укр 5. 📚 Нестор Махно - ‘Сповідь анархіста’, рос 6. 📚 Ернст Юнґер - ‘В сталевих грозах’, укр

7. 📚 Мічіо Кайку - ‘Фізика майбутнього’, укр 8. 📚 Сунь-Цзи - ‘Мистецтво війни’, укр 9. 📱 Эрих Мария  Ремарк - ‘Время жить и время умирать’, рос* 10. 📱 Джон Р. Р. Толкин - ‘Хоббит, или Туда и обратно’, рос. 11. 📱 Джером Сэлинджер - ‘Над пропастью во ржи’, рос.  PS курсивом виділені книги прочитані на читалці Amazon Kindle Paperwhite 2016.

PPS Список неповний, бо не можу згадати чи читав ще щось в 2015-му чи ні )


Tags
loza14
9 years ago

Прочитане в 2016-му році

1. 📚 Айн Рейнд - ‘Атлант розправив плечі’ (3 томи), укр 2. 📱 Юрій Винничук - ‘Танґо смерті’, укр 3. 📱 George Orwell - ‘1984’, eng 4. 📱 Володимир Єшкілєв - ‘Усі кути трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди’, укр 5. 📱 Ґеорґ Оруел - ‘Колгосп тварин’, укр 6. 📚 Христя Венгринюк - ‘Хутір Америка’, укр 7. 📱 Габріеле Д'Ануцціо - ‘Насолода’, укр 8. 📚 Андрій Любка - ‘Карбід’, укр 9. 📱 Ернест Сетон-Томпсон - ‘Маленькі дикуни’, укр 10. 📱  Жан Поль Сартр - ‘Герострат’, рус 11. 📱 Жан Поль Сартр - ‘Комната’, рус 12. 📱 Жан Поль Сартр - ‘Слова’, рус 13. 📱 Сергій Лойко - ‘Аеропорт’, укр 14. 📱 Жан Поль Сартр - ‘Детство хозяина’, рус 15. 📱 Герберт Уэллс - ‘Война миров’, рус 16. 📱 Herbert George Wells - ‘The Time Machine’, eng 17.  📱 Генрих Белль - ‘Путник, придешь когда в Спа…’, рус 18. 📱 Юрій Андрухович - ‘Московіада’, укр 19. 📱 Генрі Форд - ‘Моє життя та робота’, укр 20. 📚 Джейсон Фрайд та Девід Хайнемайєр Хенссон - ‘Rework’, укр 21. 📚 Борис Ложкин - ‘Четвертая республика’, рос 22. 📱 Isaac Azimov - ‘The Caves of Steel’, eng  23. 📚 Ерік Берн - ‘Ігри, у які грають люди’, укр 24. 📱 Бруно Шульц - ‘Цинамонові крамниці та інші оповідання’, укр.  25. 📚 Барбара Оакли - ‘Думай как математик. Как решать любые задачи быстрее и эффективнее’, рус  26.  📱 Isaac Azimov - ‘ The Naked Sun’, eng. 27. 📚 Василь Шкляр - ‘Чорне Сонце. Збірка оповідань’, укр. 28. 📱 Isaac Azimov - 'The Robots of Dawn’, eng. 29. 📱 Габриель Гарсиа Маркес - 'Полковнику никто не пишет’, рус. 30. 📱 Іван Багряний - ‘Тигролови’, укр 31. 📱 Isaac Azimov - ‘Robots and Empire’, eng 32. 📚 Пітер Тіль - ‘Від нуля до одиниці’, укр

PS курсивом виділені книги прочитані на читалці Amazon Kindle Paperwhite 2016. 


Tags
loza14
9 years ago
Слідуючи своїм зацікавленням Близьким Сходом і арабською

Слідуючи своїм зацікавленням Близьким Сходом і арабською культурою недавно пройшов такий досить цікавий курс “Вступ до Корану”. 

Взагалі це перший мій досвід гуманітарного курсу на західний манер, було дуже цікаво як підходять до цього не у нас. 

Як для загального розвитку то непогано, але то не зовсім те що мені треба було. Курс більше з точки зору теології, а це не зовсім моє, мені більш цікаві культурні та історичні аспекти. 


Tags
loza14
9 years ago
Не пройшло і місяця і отримав свій сертифікат з голландської

Не пройшло і місяця і отримав свій сертифікат з голландської (нідерландської, у фландрійському варіанті) на рівень 2, що є еквівалентом B1 у європейській системі. 

Вперше ходив на мовні курси (реферативну групу в ЧНУ не рахуєм, то була імітація імітації), пощастило бо потрапив до дуже прикольної викладачки. Два місяці два рази в тиждень і ше трохи роботи вдома і вуаля. Ну правда перед тим рік сам вчив по підручнику (правда, як виявилося. підручник, хоч на ньому пише Амстердам-Антверпен був з голандського варіанту мови а не фландрійського, і деякі відмінності там є, особливо у вимові. Але то таке). 


Tags
loza14
9 years ago
Лиш недавно познайомився з MATLAB а вже пройшов другий курс

Лиш недавно познайомився з MATLAB а вже пройшов другий курс присвячений йому, до того ж більш просунутий, про досить таки прикладне застосування для моделювання: Modelling and Simulation using MATLAB та ще й на новій для мене і досить прикольній платформі Iversity.  

Дуже прикро що запізно дізнався про курс, отже більшість завдань виконував без можливості перевірити їх правильність, і peer review завдання не міг зробити, але все-одно дуже цікаво. Зокрема деякі відеолекції були дуже креативно зняті (досі не розумію як викладач малював на склі одразу зеркальне зображення). 

Взагалі курс скаладається з кількох частин, це була лиш перша, буду пробувати ще наступні! 


Tags
loza14
9 years ago
Досить випадково натикнувся на такий курс і, звісно ж, одразу

Досить випадково натикнувся на такий курс і, звісно ж, одразу захотів його пройти і нарешті навчитися користуватися MATLAB’ом. Забігаючи напереред, потім знайшов ще крутіший курс, але сертифікат за нього вже не отримаю, але то таке, все-одно його проходжу.

Деякі речі були трошки примітивні, оскільки курс призначений для людей які взагалі не знайомі з програмуванням, але все ж напевне краще вивчати нову мову програмування з нуля, а не порівнювати з тим шо ти вже знаєш (мені і досі хочеться написати for i = 1 to n; ... next i). 

Але домашні завдання були шикарні. Жаль що не встиг зробити всі завдання з останнього ДЗ, вони були найтяжчі а я взявся за них за два дні до дедлайну (( Так мав би сертифікат з відзнакою. Ну, але то таке, головне шо тепер знаю з якого боку підходити до MATLAB 8-) 

А що ви нового вивчили за літо? ;)


Tags
loza14
9 years ago
Вчитися це круто. Особливо круто, коли в тебе щось виходить.

Вчитися це круто. Особливо круто, коли в тебе щось виходить.

Ще в неділю закінчив свій підручнк з нідерландської, за яким вчився практично рік (без тижня-двох). Може тепер з впевненістю сказати, що рік пройшов не дарма! Сьогодні ходив записатися на курси  того щоб систематизувати і пришвидшити процес вивчення нідерландської. Вступний тест здав на рівень B1! Записався одразу на шостий рівень (закінчивши його закриваю рівень B1). Отже результат навіть вищий, ніж рівень мого підручника ))) Екзаменатор довго не могла повірити шо я вчив мову сам ))) 

Отже формула “підручник+Duolingo+Memrise+радіо та тб+ЧАС = результат” працює! Навтіь без курсів і викладачів )

It’s really cool to study new things. Especially when you succeed in it! 

A week ago I’ve finished studying with my Dutch book. I dedicated almost a year to it Today I went to sign up for a Dutch course. The entree test showed that I have level B1, that’s even more than the level of my book! So I signed up directly for the 6th level. The examiner couldn’t believe that I’ve studied the language myself )))

Now I am sure that the formula “book+ Duolingo+Memrise+radio & TV+TIME = result” really works! Even without any courses and teachers. 


Tags
loza14
9 years ago
Закінчив черговий курс на FutureLearn How To Suceed At: Interviews від університету

Закінчив черговий курс на FutureLearn How to suceed at: Interviews від університету Шеффілда. 

Поки не маю великого досвіду співбесід, але рекомендації, які дають автори курсу дуже корисні, краще знати такі нюанси ДО співбесіди ніж під час )))

Насправді коли задумуєшся над відповідями на різноманітні питання розумієш шо певний потенціал в тебе є, а особливо багато цінного досвіду я набув завдяки Пласту та громадській діяльності.  

А у вас є якийсь цікавий досвід співбесід? Поділіться в коментарях!


Tags
loza14
9 years ago
Отже підніму непопулярну але важливу тему, яка зараз знову
Отже підніму непопулярну але важливу тему, яка зараз знову
Отже підніму непопулярну але важливу тему, яка зараз знову
Отже підніму непопулярну але важливу тему, яка зараз знову

Отже підніму непопулярну але важливу тему, яка зараз знову стає актуальною. Вартість проїзду в громадському транспорті. Порівняємо Гент і Чернівці. для початку залишимо тему комфорту і зручності осторонь. Порахуємо тільки вартість. А потім зробимо деякі підсумки і висновки.

Тож порівнюємо голі цифри.  В Генті, як і у всій Фландрії  громадський транспорт належить одній компанї - De Lijn. По різноманітних маршрутах їздять автобуси та трамваї (див. фото). Стандартний квиток на проїзд у громадському транспорті на 60 хв з можливістю пересадки  коштує 3 євро. Існує опція купити такий квиток через sms тоді він обійдеться в 1,80+0,15. Якщо наперед купити 10 квитків їх вартість опускається до 1,40 за штуку. Години в принципі вистачає щоб проїхати місто з одного кінця в інший, часто і без пересадок. Отже отанню цифру ми й використуємо для обрахунків. Середня з/п в Генті складає порядка 1800 євро (трошки заокруглено в більший бік). Виходить що проїхатися за таку з/п ми можемо 1285 разів. Зауважу що знижок для студентів чи пенсіонерів, звісно, ж немає :)

Тепер що ми маємо в Чернівцях? Тролейбус нині коштує 1,50 і для студентів-учнів 0,75. Це ідіотський поділ, на мою думку, оскільки спричиняє масова набивання пільговиків в тролейбуси, але маємо те що маємо. Підрахунок ускладнює те що на маршрутки окрема ціна. На разі вона 3,00, і суттєво не змінювалася вже бозна скільки років. Пропонується підвищити до 3,50. Середня з/п в Чернівцях складає 2900 грн (за травень, на жаль нормальних цифр за липень не знайшов). З такою зп проїхатися тролейбусом можна 1933 рази (в півтора рази більше ніж в Генті трамваєм!), маршруткою поки що 967 (на чверть менше). За новою ціною це буде лише 828 разів, що  по суті в 1,5 рази менше ніж в Генті. АЛЕ, якщо комбінувати маршрутку і тролейбус, то виходимо на ту ж кількість поїздок що й в Генті (2.5 середня ціна і 1160 поїздок)

Які можемо зробити висновки з розрахунків?

1. За бортом залишається питання якості послуг, які надаються перевізниками. Проте ми чомусь хочемо, щоб чисті і охайні маршрутки їхали по розбитим дорогам, потопаючи в калюжах і возячи часто дуже неохайних і культурних пасажирів і також не завжди охайними і культурними водіями. Так само технічний стан маршурток і тролейбусів не дуже відрізняється від стану середньостатистичного транспортного засобу в Україні з неробочими тормозами, порваним глушником, лисою гумоюі т.д. Тому нмд ці проблеми значно вищі за проблему виключно перевезень, що однак не значить що з цим не треба боротися.

2. Ще важливий нюанс це час і швидкість надання послуг. Ну зрозумійте що маршрутки і тролейбуси НІКОЛИ не будуть їхати за розкладом, поки в нас не буде по всьому місту окремих виділених для громадського транспорту смуг, поки водії не будуть на ті сммуги заїжати і там паркуватися і взагалі паркуватися де попало і як попало, заважаючи не лише громадському транспорту але й собі подібним. Будівництво виділених смуг неможливе без колосальних інвестицій  і не лише в асфальт а й в цілі інституації які мають проектувати дороги такими, якими вони мають бути. А боротися з порядком на дорогах можливо лише в контексті реформ МВС (від ДАІшників на дорогах до процедури видачі прав). А ще створення парковок для авто і так далі.

3. Наступна річ, яку, очевидно варто впроваджувати, і яка прямо напрошується з порівняння з Гентом, це робити квитки які уможливлюють рух пересадками. Тут також проблеми. По-перше в нас в Украні в принципі нема успішних прикладів запровадження такої системи як і взагалі культури планування руху з пересадками і пристосованості транспорту для того. По всій країні прийнято робити маршрути які дуже незручно тягнутися б по всьому місту, замість того щоб рухатися між певними хабами (як-то станції метро в великих містах). По-друге це неможливо без запровадження електронного квитка, що також потребує колосальних інвестицій, хоча й має свої очевидні пеереваги. Ну і я особисто не уявляюю собі як працюватиме взаємодія між різними перевізниками в такому випадку. 

4. Все ж, як бачимо, ситуація з вартістю, як такою, не є критично, на мою думку. Слід розуміти що у всьому світі громадський транспорт це штука дотаційна і постійно потребує інвестицій, в інфраструктуру, в оновлення рухомого складу, навчання водіїв, впровадження систем обліку проїзду і т.д. З такою системою розподілу місцевих бюджетів, як в нас, покращити щось дуже складно, рухатися можна лише ривками від одного проекту до іншого, що вимагає дуже значних затрат часу. 

5. Ну і на останок - набридло тиснутися в маршрутках? Виходьте з них. Не буде велосипедистів - не буде й велоніфрастуктури, бо для кого її робити? Не буде пішоходів - не буде і пішохідних вулицьь. Будуть люди, які люблять товктися як шпроти в консервних банках - будуть і далі консервні банки їздити по вулицях наших міст. 

PS дякую усім хто дочитав до кінця, запрошую до дискусіїі та поширення матеріалу, якщо він Вам видався корисним чи цікавим. 


Tags
loza14
9 years ago
Є ще одна тема в житті, яка мене цікавить, і про яку завжди
Є ще одна тема в житті, яка мене цікавить, і про яку завжди

Є ще одна тема в житті, яка мене цікавить, і про яку завжди хотілося писати більше - міська інфраструктура, в першу чергу все що пов'язане з громадським транспортом та доріжками для велосипедистів.

Мені пощастило зараз жити в місті, де, хоч і далеко не ідеально все зроблено (ні в яких світових рейтингах його нема, але в регіональних займає далеко не останні місця), проте є чому повчитися українцям, а особливо, чернівчанам.

Дуже вдалим насправді є порівняння Генту та Чернівців. Це міста з невеликим і більш-менш однаковим населенням, певного значення регіональні центри (Гент - друге найбільше місто у Фландрії, Чернівці - друге найбільше в Західній Україні), які все ж перебувають в тіні значно більш впливових регіональних центрів (Антверпен-Львів).

Гент, так само як і Чернівці - університетське місто, тут знаходиться великий виш і, в значній мірі, життя міста орієнтовано навколо того. Як і в Чернівцях дуже чітко видно по вулицях, чи є навчання, чи нема, чи є сесія, чи щойно закінчилася. 

Гент є певною архітектурною перлиною регіону, проте не дуже розкрученою (всі знають про красу Брюге, але ніхто не чув про Гент), так і в Чернівцях, лише останніми роками почали з'являтися натовпи туристів.

Так от це невеликий вступ, в подальших постах я буду намагатися показувати вдалі, на мою думку, приклади організації міського простору в Генті, які, насправді, не потребують колосальних капіталовкладень, але ефект від них неймовірний - збільшення швидкості руху громадського транспорту, комфорт городян, безперка велосипедистів і, найголовніше, збереження життя людей, як пішоходів так і інших учасників дорожнього руху.


Tags
loza14
9 years ago
Щойно закінчив один із найцікавіших курсів, які коли-небудь

Щойно закінчив один із найцікавіших курсів, які коли-небудь проходив, Learning How to Learn: Powerful mental tools to help you master tough subjects (Вчимося вчитися - потужні розумові засоби, які допомагають опанувати складні теми) на Coursera​.

Відкрив для себе дуже багато нового про процес навчання, підтвердив правильність багатьох методів, які досі використовував (зокрема, в вивченні мов), бачу що є ще деякі техніки, які потрібно опанувати.

Дуже крутий курс, надихаючі викладачі, ненапряжний і надзвичайно корисний для Lifetime Learning.


Tags
loza14
9 years ago
Закінчив сьогодні читати спогади Нестора Махна. Жаль, самий

Закінчив сьогодні читати спогади Нестора Махна. Жаль, самий цікавий період діяльності Батька не описано, спогади складаються з двох частин - періоду Російської революції 1917 року до початку 1918 і періоду ранньої стадії організації його загонів в 1918 році. Також додано пару сторінок з щоденника його дружини 1920 року. Те, що мене найбільше цікавило - зв'язки з Директорією, початки контактів з РККА - залишається за межами книги. Не знаю чи є такі тексти мемуарів Махна, чи будуть колись видані? Але все-одно було дуже пізнавально. Бачу що, все ж, значно менше спільного маю і мав з ідеями Батька, цілком не підтримую його бачення ситуації. Але все ж не можна заперечувати такого унікального і самобутнього явища в світовій історії, як Махновщина. Саме українська земля породила це явище, і це одна з тих речей, яку ми можемо і повинні показувати світові і самі маємо пишатися і шанувати пам'ять. Все це особливо цікаво мені в контексті не так давно прочитаних спогадів Юрія Горліса-Горського та Чорного Ворона. Часи були ще ті..


Tags
loza14
9 years ago
Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку?
Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку?
Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку?
Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку?

Що може бути кращим у суботу за невелику веломандрівку? Нарешті поміняв гальмівні колодки на ровері і рушив! Пункт призначення вибрав містечко Альст, в межах поровінції Східна Фландрія, до якої належить і Гент. Півдороги до Брюсселя, 30 км від дому. 
Проїхався трохи велодоріжками попри автостраду, трохи селами і полями. Альст симпатичне типово фландрійське провінційне містечко. З вежею Белфорта, Грот Марктом, кількома гарними костелами, пішохідним центром з магазинами і ресторанчиками (до речі, ви собі уявляєте H&M у Хотині чи в Заставні? Рівень той самий). 
По дорозі назад, традиційно для Бельгії сильно дуло проти напрямку руху. Не з приємних, але хоч не так жарко було ))) 
Мандрівка вдалася, але якщо хочу їхати ще далі, то треба ще тренуватися а тренуватися!


Tags
loza14
10 years ago
Дві етнічні карти до розвинутого соціалізму та після - Буковина
Дві етнічні карти до розвинутого соціалізму та після - Буковина

Дві етнічні карти до розвинутого соціалізму та після - Буковина (разом Північна і Південна) в 1930 році, в складі Румунського Королівства та в 1989/1992, в складі УРСР та соціалістичної Румунії.


Tags
loza14
10 years ago
Наші хлопці в інстаграмі! Всім підписуватись!

Наші хлопці в інстаграмі! Всім підписуватись!

loza14
10 years ago

Lille, Nord-Pas-de-Calais, 1-2 novembre 2014

Підвожу підсумки листопада. На почату місяця здійснив чудову веломандрівку з Генту до Ліля (в один бік ~80 км).

Ліль дуже гарне і надзвичайно колоритне місто. Не був по суті більше ніде у Франції поки що, може там і всюди так круто? 

Площа перед Оперним театром

image
image

Я думав шо це традиційний фландрійський Belfort, а це, вивявляється у 20 ст. побудовано вже, але все ж 104 м! 

image

Найбільше розчарування Ліля це Citadelle de Lille. Те що так круто виглядало на карті виявилося страшнуватим закинутим парком, посеред якого закрита база французького спецназу ))

image

Музей Palais des beaux-arts de Lille. Я спеціально поїхав до Ліля в першу неділю місця щоб потрапити на день безкоштовних музеїв, і точно не пожалкував. ТАКОГО я ще ніколи не бачи. Rubens, van Dyck, Picasso, Claude Monet, Toulouse Lautrec, Van Gogh, Donatello та ін., а також чудесна колекція середньовічних творів мистецтва. 

image
image

Досить типово-французька церква

image

Ну але атмосферу Франції фотками не передати ніяк, це треба відчути самому. Суботній вечір, переповнені молоддю вулиці в центрі, неймовірний колорит! 


Tags
Explore Tumblr Blog
Search Through Tumblr Tags